22. Festiwal Nauki

piątek 21.09.2018

Już od 24 września Wydział Nauk o Żywności  będzie gościł uczniów z warszawskich szkół podstawowych w ramach 22 edycji Festiwalu Nauki.

W dniach 24-28 września Katedra Inżynierii Żywności i Organizacji Produkcji przygotowała  lekcje,  w czasie których uczestnicy  zajmą się m.in. tematyką opakowań do żywności. Poznają najczęściej popełniane błędy w stosowaniu tych materiałów. Będzie również możliwość zaprojektowania żywności i poznania kilku przykładów „nowych” produktów spożywczych wraz z ich degustacją. Jak powstają truskawki dla kosmonautów? – po tej lekcji każdy będzie już wiedział, dodatkowo pozna ich smak. Miłośnicy komputerowych programów graficznych poznają ich zastosowanie w produkcji żywności.

25 września Zakład Biotechnologii i Mikrobiologii Żywności  wprowadzi  uczniów w fascynujący świat mikroorganizmów. Pokaże jak wyglądają bakterie, drożdże i pleśnie powiększone 600 razy oraz, które produkty otrzymujemy przy udziale mikroorganizmów i takie, które zostały „zepsute” w wyniku ich szkodliwej działalności. Młodzież nauczy się m.in. jak samodzielnie wykonać preparat mikroskopowy i jak zobaczyć obraz pod mikroskopem.

W dniach 25-27 września Zakład Oceny Jakości Żywności przeprowadzi lekcję festiwalową pod tytułem „Smaki i zapachy żywności”. Podczas warsztatów uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w testach odgadywania smaków i zapachów oraz stworzą samodzielnie aromatyzowany produkt.

Wesoła i ciekawa zabawa jest gwarantowana!