WYBORY ELEKTORÓW STUDENCKICH

WYBORY ELEKTORÓW STUDENCKICH:
• Do Uczelnianego Kolegium Elektorów wybierających Rektora i Prorektorów
• Do Wydziałowego Kolegium Elektorów wybierających Dziekana i Prodziekanów

Dnia 22.01 w sali nr 10 w godz. 10-12 odbędzie się zgłaszanie kandydatów na Elektorów Studenckich do Uczelnianego i Wydziałowego Kolegium Elektorów.
Dnia 27.01 w sali nr 6 w godz. 10-12 odbędą się wybory Elektorów Studenckich do Uczelnianego i Wydziałowego Kolegium Elektorów z grupy zgłoszonych kandydatów.

Każdemu studentowi przysługuje możliwość zgłoszenia swojej kandydatury na elektora, jak również zgłoszenie innych kandydatów, o ile Ci wyrażą zgodę na kandydowanie, z wyjątkiem osób zawieszonych w prawach studenta w całości lub części na podstawie prawomocnego orzeczenia Uczelnianej Komisji Dyscyplinarnej dla Studentów.

Zgłoszenie kandydata powinno zawierać dane kandydata: imię i nazwisko, kierunek i rok studiów, nr indeksu, dane kontaktowe (numer telefonu i adres e-mail).

Zgłoszenie nie zawierające ww danych nie będzie uwzględnione.

Zgłoszony kandydat przekazuje Przewodniczącemu Rady Wydziałowej Samorządu Studentów swoją zgodę na kandydowanie na piśmie lub w formie elektronicznej, na co najmniej 3 dni przed wyborami.

Wyboru elektorów spośród zgłoszonych osób dokonuje Rada Wydziałowa Samorządu Studentów, w skład której wchodzą osoby wybrane na poszczególnych latach studiów do pełnienia funkcji Starosty oraz 2 członków Rady każdego roku studiów.