Szlachetna Paczka 2016 – razem możemy WSZYSTKO!!!

szlachetna pakaSerdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej Szlachetnej Paczce!!!

Boże Narodzenie to magiczny czas, kiedy każdy z nas może stać się Św. Mikołajem. Nie pozwólmy, aby na czyjejś twarzy gościły łzy – Niech te Święta będą piękne dla nas wszystkich!

Pierwszą rodziną jest Pani Kasia z czwórką dzieci:  Amelką (12 m-cy)  , Mateuszem (3 lata) , Antonim (5 lat)  i Natalią (6 lat). Mieszka w dwupokojowym mieszkaniu i utrzymuje też swoich rodziców. Jej Mąż, który pracował i utrzymywał rodzinę trafił do więzienia. [Ma obiecaną pracę jak wyjdzie, ale to dopiero w listopadzie 2017]. Pani Kasia ze względu na dzieci i to że jest w ciąży, nie pracuje. Bardzo potrzebują pomocy.

Dary można składać w pokoju 2134 [WNoŻCik] i 10 [WNoŻ] w budynku 32 do piątku 09.12.2016 r.

Lista potrzeb:

I Żywność trwała: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, makaron, olej, ryż, mąką, dżem, warzywa w puszkach, produkty dla niemowląt (kaszki dla dzieci, płatki czekoladowe płatki śniadaniowe, kakao, słodycze, witaminy dla kobiet w ciąży

II Środki czystości i artykuły higieniczne: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, płyny czyszczące, szampon, artykuły dziecięce (pieluchy 4 i5, sudokrem, mokre chusteczki)

III Materiały szkolne: zeszyty, farby, papier kolorowy, plecak, bloki, kleje, nożyczki, przybory do pisania, plastelina, kredki

IV Wyposażenie mieszkania: kołdra, koc, ręczniki, pościel, poduszka, 3 kołdry dla dzieci

V Brakujące AGD: łóżko piętrowe (obecnie dzieci śpią na materacu), materac do łóżka piętrowego

VI Inne: remont podłogi, inne małe prace remonotwe

VII Szczegółowe upominki: dla Ameli – lalka i wózek dla lalki, dla Mateusza – motocykl-zabawka, pozostałe dzieci – puzlle, samochody, gry edukacyjne

łóżko piętrowe dzieci obecnie nie mają gdzie spać

odzież dla dzieci – nie mają ciepłych rzeczy na zimę

art. spożywcze najpotrzebniejsze dla dzieci

Dostarczone rzeczy nie muszą być nowe – ważne jednak, by nie były zniszczone

Liczy się każda pomoc!!! Lista jest długa, ale wierzymy, że wspólnie możemy osiągnąć WSZYSTKO!!!

Lista rzeczy