Obóz Naukowy ADAMED SmartUP w SGGW

Najzdolniejsza młodzież z całej Polski na  innowacyjnym obozie naukowym ADAMED SmartUP w SGGW

Aż dwa tygodnie intensywnych zajęć praktycznych i teoretycznych z różnych dziedzin nauk ścisłych
i przyrodniczych.
Grupa 50 najlepszych, z blisko 7000 chętnych, już wkrótce rozpocznie obóz naukowy ADAMED SmartUP, który odbędzie się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w terminie 16-29 lipca br. Wyjazd jest szansą dla młodych pasjonatów nauki na kształcenie się w specjalistycznych laboratoriach i pracowniach badawczych pod okiem wybitnych naukowców.

„Tajemnica ludzkiego ciała”, „Inżynieria i robotyka” czy „Chemia organizmów żywych” to tylko nieliczne z zajęć czekających na tegorocznych uczestników obozu. Plan zajęć obfituje w wiele wycieczek do miejsc znajdujących się na mapie lokalizacji, które musi odwiedzić każdy młody naukowiec np. Narodowe Centrum Badań Jądrowych, czy Centrum Badawczo-Rozwojowe Grupy Adamed w Pieńkowie. Obozowicze korzystać będą z profesjonalnie wyposażonych laboratoriów, sprzętów doświadczalnych, symulatorów oraz najnowszego sprzętu badawczego. Dla większości będzie to pierwszy kontakt z tak zaawansowanym wyposażeniem naukowym.

– Jest nam niezwykle miło, że Fundacja Grupy Adamed już po raz trzeci zdecydowała, by obóz odbył się w SGGW. Młodzież, którą gościmy to przyszłość polskiej nauki i cieszymy się, że mamy możliwość uczestniczyć w procesie edukacji młodych pasjonatów. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to jeden z najstarszych i największych uniwersytetów przyrodniczych w Polsce. Dzięki profesjonalnie wyposażonym laboratoriom oraz nowoczesnym sprzętom uczestnicy obozu ADAMED SmartUP w SGGW mają szansę poczuć się jak studenci naszej uczelni, a dodatkowo przeżyć fascynującą przygodę w świecie nauki – mówi prof. dr hab. Mirosław Słowiński, Dziekan Wydziału Nauk o Żywności SGGW w Warszawie.

Przygodę z 3. edycją programu ADAMED SmartUP rozpoczęła internetowa gra tekstowa tzw. naukowy survival, w której udział wzięło blisko 7000 młodych pasjonatów nauk ścisłych i przyrodniczych w wieku 15-19 lat. Ci, którzy najlepiej poradzili sobie z wyzwaniem, zaproszeni zostali na rozmowy kwalifikacyjne z Radą Naukową Programu. To właśnie 50 najzdolniejszych młodych uczniów weźmie udział w innowacyjnym obozie naukowym. Zostaną oni objęci 10-miesięcznym indywidualnym programem konsultacji edukacyjnych, prowadzonych przez ekspertów i naukowców współpracujących z Fundacją Grupy Adamed. Najwybitniejsi otrzymają stypendium naukowe dopasowane do własnych potrzeb.

Już we wrześniu br. ruszy kolejna – 4. edycja ADAMED SmartUP. Weź udział w rekrutacji i powalcz o miejsce na innowacyjnym obozie oraz stypendium marzeń!

Więcej informacji na www.adamedsmartup.pl

Zapraszamy do obejrzenia filmu: https://www.youtube.com/watch?time_continue=80&v=IMz4DFpHjRo

Film z 3 edycji obozu naukowego Adamed SmartUp, który odbył się w dniach 16-29 lipca na SGGW do obejrzenia tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=9ZUwOoZCJmI&feature=youtu.be

Projekt zostanie zrealizowany dzięki wsparciu z Unii Europejskiej.