Nabór na studia wymienne ERASMUS+ na rok akad. 2015/2016

Do erasmus 4 stycznia 2015 r. trwa nabór główny na studia wymienne ERASMUS (semestr zimowy lub letni roku akad. 2015/2016).

Z wyjazdów z dofinansowaniem na cały rok mogą skorzystać studenci weterynarii ze względu na specyfikę programu studiów lub studenci wyjeżdżający na double degree nie ponoszący opłat za studia.

W trakcie trwania naboru głównego student jest zobowiązany do zapoznania się z ofertą uczelni i zgłoszenia do Koordynatora wydziałowego swojego wyboru konkretnej uczelni (Magdalena Wirkowska-Wojdyła: magdalena_wirkowska@sggw.pl).

Dodatkowo student powinien powiadomić czy posiada certyfikat z języka obcego obowiązującego do wyjazdu do danego kraju lub w przypadku braku zgłosić uczestnictwo w egzaminie przeprowadzanym przez BWM. Wszystkie te dane student powinien zawrzeć w formularzu elektronicznym, który obowiązkowo przesyła do koordynatora wydziału, z którego umowy korzysta.

Oferta miejsc z uczelni partnerskich jest skierowana głównie do studentów kierunku Technologia Żywności i Żywienie. Studenci kierunków Towaroznawstwo oraz Bezpieczeństwo Żywności również mogą korzystać z tych miejsc, po uprzednim zapoznaniu się z programem studiów uczelni partnerskich i sprawdzeniu czy dany program jest zgodny z ich kierunkiem studiów.

Egzamin z języka obcego (angielski, niemiecki, francuski, hiszpański i włoski) planujemy przeprowadzić 24 stycznia (sobota). Studenta obowiązuje wybór języka, w którym będą prowadzone wykłady, informacja o tym znajduje się przy każdej umowie. Studenci zostaną powiadomieni o szczegółach egzaminu (sala, godzina) na kilka dni przed egzaminem.

Aby ułatwić kontakt ze studentem bardzo proszę podawać w formularzu zgłoszeniowym dane kontaktowe do studenta – telefon i adres e-mail.

Załączniki:

1. Zasady i etapy przeprowadzania naboru

2. Formularz zgłoszeniowy

3. Lista miejsc na uczelniach partnerskich (WNoŻ i Towaroznawstwo).