Doktoranci WNoŻ na konferencji: Filozoficzne Aspekty Nauk Przyrodniczych – Zagubieni w przestrzeni

DSCF0884W dniu 15 stycznia 2013 roku na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyła się już II konferencja z cyklu „Filozoficzne Aspekty Nauk Przyrodniczych” pt. „Zagubieni w przestrzeni”.

Konferencja umożliwiła szersze spojrzenie na zagadnienia z zakresu technologii żywności pod kątem filozoficznym, socjologicznym oraz etycznym. […]

Wśród prelegentów byli m.in. doktoranci i studenci Wydziału Nauk o Żywności. Opiekę nad projektem sprawowała dr hab., prof. SGGW Krystyna Najder-Stefaniak z Katedry Filozofii Wydziału Nauk Humanistycznych.

W trakcie konferencji można było wysłuchać następujących referatów:

O zagrożeniach przestrzeni człowieka – dr hab. prof. SGGW Krystyna Najder-Stefaniak

Post źródło odnowienia ducha i ciała – mgr inż. Michał Antczak

Żywność funkcjonalna- wiedza a praktyka konsumentów – inż. Aneta Jakóbiak

Stevia Naturalny i (Nie)bezpieczny słodzik? – mgr inż. Magdalena Śledź

Aromaty – dlaczego są takie ważne? –  mgr inż. Aleksandra Jedlińska

Zrównoważony rozwój wyzwaniem XXI wieku – mgr inż. Artur Wiktor

Głód a produkcja żywności w kontekście filozofii utylitarnej – mgr inż. Michał Antczak

Niewolnicy XXI wieku – mgr inż. Ewelina Basiak

Świat czekolady – mgr inż. Bartosz Kruszewski