Sukces pracownika WNoŻ w drugiej edycji programu rządowego „Top 500 Innovators”

500Dr inż. Małgorzata Nowacka (Katedra Inżynierii Żywności i Organizacji Produkcji), jako jedna z 80 osób z Polski i jedyna z SGGW, została finalistką drugiej edycji programu rządowego „Top 500 Innovators”.

„Top 500 Innovators” to największy w historii program szkoleniowy dla osób zajmujących się badaniami naukowymi i komercjalizacją ich wyników. Program jest w całości finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Do 2015 roku na staże i szkolenia zagraniczne do uczelni z czołówki rankingu szanghajskiego (Academic Ranking of World Universities) wyjedzie łącznie aż 500 osób. Podczas dwumiesięcznych staży będą szkolić się w zakresie współpracy nauki z gospodarką, zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacji ich efektów. Uczestnicy programu przyglądają się też działaniu zagranicznych firm, w których istotną rolę odgrywa komercjalizacja wyników badań, spotykają się z przedsiębiorcami i przedstawicielami venture capital oraz wzbogacają swoje pomysły na prowadzenie badań naukowych.

Gratuluję!

Dziekan Wydziału Nauk o Żywności