W dniach 18-20 listopada 2011r. na Wydziale Nauk o Żywności Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyło się I Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Technologów Żywności, którego tematem przewodnim była „Rola technologa we współczesnym przemyśle”.
Organizatorami Konferencji byli: Koło Naukowe Technologów Żywności SGGW, Polskie Towarzystwo Technologów Żywności Oddział Warszawski, Samorząd Studentów Wydziału Nauk o Żywności SGGW. Celem spotkania było przybliżenie uczestnikom Konferencji zagadnień związanych ze współczesnym przemysłem.
Zebranych przywitał Piotr Fąfara ze strony Organizatorów, Pani Prorektor ds. Dydaktyki prof. dr hab. Krystyna Gutkowska oraz Pani Dziekan Wydziału Nauk o Żywności prof. dr hab. Dorota Witrowa-Rajchert. Konferencję otworzył wykład pt. „ Rola technologa w przemyśle wódczanym” , który wygłosiła Pani Sylwia Baghnaoui przedstawicielka firmy CEDC.
Kolejnym punktem była dyskusja z przedstawicielami przemysłu spożywczego, podczas której zaproszeni goście dzielili się swoimi doświadczeniami z zakresu obowiązków technologa we współczesnym przemyśle. Uczestnicy ocenili panel jako bardzo owocny. Za niezwykle cenne zostały uznane praktyczne wskazówki dotyczące codziennych obowiązków technologa w zakładzie spożywczym. Przedstawiciele przemysłu wskazali, jakie kompetencje powinien posiadać potencjalny technolog żywności, aby odnaleźć się na rynku pracy i mądrze zarządzać procesem produkcyjnym.
Dzień naukowy Konferencji rozpoczął Pan Dominik Szulowski z McDonald’s Polska prezentacją „Bezpieczeństwo żywności w systemie McDonald’s” .Założeniem Konferencji była również możliwość zaprezentowania efektów pracy młodych naukowców. W tym celu program uroczystości obejmował sesję referatową i plakatową, podczas których uczestnicy prezentowali wyniki swoich projektów naukowych. Obydwie sesje charakteryzowały się wysokim poziomem merytorycznym.
Podczas panelu dyskusyjnego Samorządów Studenckich uczestnicy Konferencji wymienili się swoimi doświadczeniami w zakresie funkcjonowania macierzystych uczelni oraz wiedzą na temat motywacji studentów do działalności w organizacjach studenckich. Dyskusja zaowocowała w wiele nowych pomysłów, które mogłyby usprawnić działalność i współpracę kół naukowych oraz samorządów studenckich.
Konferencja zakończyła się podziękowaniami ze strony Władz Wydziału skierowanymi do organizatorów i uczestników. Nagrodzono i wyróżniono najlepsze i najciekawsze referaty i postery. Innowacyjny pomysł zgromadzenia młodych technologów spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem i w wiarą w kontynuację nowo wybudowanej idei.