Konkurs o przyznanie środków finansowych na realizację zadań badawczych w ramach wewnętrznego trybu konkursowego w SGGW dla młodego pracownika nauki/uczestnika studiów doktoranckich

logoDziekan Wydziału Nauk o Żywności

ogłasza konkurs o przyznanie środków finansowych na realizację zadań badawczych w ramach wewnętrznego trybu konkursowego w SGGW dla młodego pracownika nauki/uczestnika studiów doktoranckich.

 

  1. Termin składania wniosków do prodziekana ds. nauki WNoŻ upływa w dniu 13 czerwca 2011 roku.

  2. W wewnętrznym trybie konkursowym przewiduje się finansowanie:

zadań badawczych realizowanych w ramach pracy na stopień doktora

zadań badawczych realizowanych w ramach pracy na stopień doktora habilitowanego

rozwój specjalności naukowej w jednostce

3. Do podziału na Wydziale jest około 120 tys. zł. Proponowana górna granica finansowania poszczególnych zadań badawczych wynosi 20 tys. zł.

4. Zasady wewnętrznego trybu konkursowego na prowadzenie badań naukowych służących rozwojowi młodych naukowców i uczestników studiów doktoranckich w SGGW zawarte są w załączeniu.

5. Wnioski muszą być przygotowanie zgodnie z drukami znajdującymi się w zał. 1 i 2.

6. Każdy wniosek zostanie oceniony przez 2 recenzentów, będących samodzielnymi pracownikami Wydziału. Na podstawie tych recenzji Komisja powołana przez Dziekana wyda decyzję o przyznaniu środków.

7. Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną poinformowani pisemnie o jego wynikach.

 

W załączeniu:

– Zasady wewnętrznego trybu konkursowego na prowadzenie badań naukowych służących rozwojowi młodych naukowców oraz uczestników studiów doktoranckich w SGGW wraz z załącznikiem 1 i 2.

 

Zasady wewnętrznego trybu konkursowego na prowadzenie badań naukowych służących rozwojowi młodych naukowców i uczestników studiów doktoranckich w SGGW.

1. Zgodnie z art. 18, ust. 1, punkt 3 ustawy z dnia 30 kwietnia 2010 r. o zasadach finansowania nauki, wprowadza się wewnętrzny tryb konkursowy na prowadzenie badań naukowych służących rozwojowi młodych naukowców i uczestników studiów doktoranckich obowiązujący od 1 czerwca 2011 r.

2. Zgodnie z w/w ustawą – młody naukowiec to osoba prowadząca działalność naukową, która nie przekroczyła 35 roku życia w okresie korzystania z finansowania.

3. MNiSW przyznaje dotację celową na działalność związaną z prowadzeniem badań naukowych lub prac rozwojowych oraz zadań z nimi związanych, służących rozwojowi młodych naukowców oraz uczestników studiów doktoranckich, finansowanych w wewnętrznym trybie konkursowym, na podstawie corocznie składanych wniosków przez jednostki naukowe Uczelni do Ministerstwa.

4. O środki finansowe na badania w wewnętrznym trybie konkursowym mogą ubiegać się młodzi naukowcy, którzy posiadają obywatelstwo polskie, są pracownikami naukowymi SGGW (podstawowe miejsce pracy) lub uczestnicy studiów doktoranckich.

5. W wewnętrznym trybie konkursowym przewiduje się finansowanie:

  • zadań badawczych realizowanych w ramach pracy na stopień doktora

  • zadań badawczych realizowanych w ramach pracy na stopień doktora habilitowanego

  • rozwój specjalności naukowej w jednostce

6. Podczas realizacji badań obowiązują ogólne zasady finansowania działalności naukowo-badawczej zawarte w aktualnym Prawie o szkolnictwie wyższym, Ustawie MNiSW o finansowaniu nauki, Ustawie o finansach publicznych oraz w uchwałach Senatu i rozporządzeniach Rektora SGGW.

7. Podstawą ubiegania się jest złożenie wniosku oraz innych załączników (zał. 1, zał. 2) do Prodziekana ds. Nauki na Wydziale.

8. Decyzję o przyznaniu środków podejmuje Kolegium Dziekańskie (zał. 3).

9. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują informację pisemną o jego wynikach.

10. Do konkursu nie mogą być zgłoszone zadania badawcze finansowane już z innych źródeł.

11. Wnioski zawierające braki formalne nie będą rozpatrywane.

12. Przyznane środki finansowe na realizację zadania badawczego powinny być wydatkowane do dnia 31 grudnia roku, na który zostały przyznane zgodnie z przedstawionym kosztorysem (zał. 2) przy czym:

  • w uzasadnionych przypadkach przyznane środki mogą być wydane do końca I półrocza roku następnego,

  • osoby zabezpieczające doświadczenia na zwierzętach, roślinach, kulturach in vitro i w szklarniach mogą pozostawić środki za pisemną zgodą Dziekana Wydziału w wysokości zabezpieczającej ciągłość badań,

13. Sprawozdanie merytoryczne i finansowe z realizacji zadania badawczego należy złożyć do Prodziekana ds. Nauki na Wydziale do dnia 30 marca roku następnego

14. Po rozstrzygnięciu konkursu Dziekan Wydziału przekazuje pisemną informację do Prorektora ds. Nauki (zestawienie tabelaryczne obejmujące: temat, kierownik tematu, przyznana kwota)

Załącznik 1 – WNIOSEK

Załącznik 2 – Kalkulacja kosztów