Spotkanie z przedstawicielami firmy Aryzta Polska Sp. z o.o.

W dniu 26 listopada 2019 na naszym Wydziale gościliśmy przedstawicieli firmy Aryzta Polska Sp. z.o.o. w ramach przedmiotu „Układy wielofazowe”, dla magistrantów kierunku technologia żywności i żywienia. Firma Aryzta jest jednym z największych producentów mrożonych wyrobów piekarniczych. Panie Nona Żurakowska i Marta Bielawska zaprezentowały historię firmy, jej portfolio oraz możliwości aplikacji. Pani Justyna Paciorek (inżynier procesu) szeroko omówiła składniki i ich wpływ na procesy wytwarzania, wypiek i jakość pieczywa. Pan Marcin Boros (laborant w Dziale Jakości) przedstawił praktyczne aspekty oceny jakości wyrobów piekarniczych. Studenci z przyjemnością słuchali oraz przeprowadzili ocenę organoleptyczną wyrobów piekarniczych dostarczonych przez firmę Aryzta.