Zapraszamy osoby zainteresowane nowymi możliwościami związanymi z technologiami nawigacji satelitarnej oraz prowadzeniem działalności biznesowej na tym polu na spotkanie dotyczące polskiej edycji międzynarodowego konkursu Galileo Masters 2014.
Na spotkaniu:
– dowiesz się czym są technologie nawigacji satelitarnej i jak się je wykorzystuje w zastosowaniach codziennych;
– zapoznasz się z konkursem Galileo Masters 2014 i nagrodami jakie oferuje;
– dowiesz się jak działają aplikacje wykorzystujące dane satelitarne;
– spotkasz się z przedstawicielem firmy działającej w sektorze kosmicznym.
Spotkanie odbędzie się w sali 3/40 na Wydziale Zastosowań Informatyki i Matematyki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, dnia 16 czerwca 2014, o godzinie 12:00.
Zgłoszenia do polskiej edycji konkursu European Satellite Navigation Competition, nazywanego Galileo Masters, można nadsyłać do końca czerwca. Szansę na wyróżnienie mają ciekawe i potencjalnie wartościowe pomysły na wykorzystanie technologii nawigacji satelitarnej w gospodarce, nauce i życiu codziennym. Nie ma znaczenia czy uczestnik jest studentem, pracownikiem czy osobą ze środowiska akademickiego – liczy się przede wszystkim dobry pomysł.
Technologie nawigacyjne wykorzystywane są przez ludzi każdego dnia. Oczywistym przykładem jest nawigacja używana w samochodach czy smartfonach, jednak zastosowania tej technologii znaleźć można w codziennej komunikacji, turystyce, a także w rozrywce – zwłaszcza przy wykorzystaniu takich technologii jak rzeczywistość rozszerzona (na przykład w formie znanych już Google Glass).
Pierwsza edycja Galileo Masters w Polsce zorganizowana została w 2012 roku. Zwycięzcami zostali Marcin Bielecki i Cezary Karpiński, którzy zgłosili ideę automatycznej, pływającej jednostki pomiarowej. Urządzenie, rozwijane w ramach projektu badawczo-rozwojowego w założonej przez zwycięzców firmie MaxiMapa, wykorzystuje sonar, system nawigacyjny oraz autopilot w celu prowadzenia zdalnych pomiarów zbiorników wodnych.
W celu bliższego przedstawienia konkursu wszystkim zainteresowanym, organizatorzy inicjatywy
z firmy Kosmonauta.net organizują spotkanie w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Przedstawiona zostanie na nim bliżej charakterystyka segmentu technologii nawigacyjnych, przykładowe produkty, które powstały dzięki Galileo Masters oraz wyjaśnione zostaną formalności związane ze zgłoszeniem pomysłu do konkursu. Spotkanie odbędzie się 16 czerwca, o godzinie 12:00 na Wydziale Zastosowań Informatyki i Matematyki, w sali 3/40
Współorganizatorem polskiej edycji Galileo Masters 2014 jest fundusz kapitałowy Black Pearls oraz Pomorski Klaster ICT Interizon i Radomskie Centrum Innowacji i Technologii, a partnerami: Astri Polska (partner srebrny), GMV Innovating Solutions, SmallGIS i Creotech Instruments (partnerzy brązowi), AIP Business Link, Olivia Business Centre, PCPD, Intel i Polakpotrafi.pl (sponsorzy nagród). Patronat honorowy nad inicjatywą objęło Ministerstwo Gospodarki, Komitet Badań Kosmicznych i Satelitarnych PAN, Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
http://www.galileo-masters.pl/
Maciej Mickiewicz
Prezes Zarządu, President of the Board